ČESKÝ VÝROBCE BRUSIVA
en cs

BROUSÍCÍ LAMELOVÉ KOTOUČE

Naše vysoce kvalitní lamelové kotouče REKORD jsou vyráběny pouze z kvalitních brusiv od firmy Hermes a Norton, která jim zajišťují dlouhou životnost a výborné brousící vlastnosti. Lamelové kotouče můžeme nabídnout v průměrech 115, 125 a 150 mm. Lamelové kotouče jsou vyráběny ve čtyřech typových řadách – FLD Z1, FLD Z2, FLD Z3 a FLD SB. Všechny kotouče nabízené pod značkou REKORD procházejí neustálou kontrolou kvality na našem kontrolním stanovisku, kde je robot KUKA podrobí nekompromisnímu broušení a porovnání všech hodnot broušení jak s konkurencí, tak s našimi dalšímu produkty.

 FLD Z1

Lamelový kotouč s nejlepším poměrem výkon/cena. Kvalitní zirkonové plátno ho předurčuje pro univerzální použití na broušení kovů, plastů, dřeva. Je určen pro lehčí a dokončovací operace. Tento kotouč vytváří velice dobrou povrchovou kvalitu broušeného materiálu. Jako nosný kotouč je použita podložka ze sklotextilu s vysokou pevnostní, u které je zajištěna pružnost.

 FLD Z2

Lamelový kotouč určený pro nejnáročnější úkoly při průmyslovém použití. Na lamely je použit kvalitní bavlněný podklad, na kterém jsou pomocí pryskyřice upevněna zrna velice houževnatého zirkonového korundu. Tento kotouč podává nejlepší účinek broušení spolu s  výkonnými úhlovými bruskami.

FLD Z3

Nástroj pro plně profesionální použití s velkým ohledem na dlouhou životnost a minimalizování ztrátových časů vlivem výměny nástroje. Tato typová řada je vyrobena na plastovém nosiči, který se výraznou měrou podílí na snížení vybrací a komfortnějším broušení. Díky velice odolnému polyester-bavlněnému podkladu je vhodný na hranové broušení. Chladného brusu je docíleno třetí přetěrovou vrstvou s aktivními aditivy při výrobě brusiva použitého na lamely tohoto kotouče.

FLD SB

Leštící lamelový kotouč přináší úžasné výsledky v konečné úpravě obráběného povrchu součástky, díky speciálnímu inovativnímu a velice účinnému brusnému rounu uspořádanému do tvaru vějíře na lamelovém kotouči.

Leštící efekt je vyvolán díky speciální vláknité struktuře rouna, kde nejlepšího pracovního výsledku je dosaženo díky stále nově se objevujícím brusným částicím.

Kotouč je vhodný pro úpravu povrchu na nerezové oceli, hliníku a neželezných kovů.

V závislosti na použitém stupni hrubosti jsou kotouče REKORD FLD SB vhodné zejména pro:

Pro dosažení nejlepšího výkonu REKORD FLD SB leštícího lamelového kotouče je potřeba používat úhlové brusky s regulovatelnými otáčkami. Doporučená řezná rychlost je 9 – 35 m/s. Dále je potřeba dodržet malou přítlačnou sílu k leštěnému materiálu.

 

 

 

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace